Vaakumpumpla imeb reovee ja õhu segu pumpla vaakummahutisse. Vaakumpumplast pumbatakse reovesi edasi reoveepuhastisse või olemasolevasse süsteemi. Vaakumpumplas asetsevad kaks kuivasetusega või uputatud reoveepumpa ja kaks kuni kuus vaakumpumpa (vaakumpumpade arv sõltub süsteemi suurusest). Kogu pumpla sisseseade on eelnevat Flovac meeskonna poolt kokku komplekteeritud ja testitud ning saabub töömaale ühes tükis. Kõik see tagab madalamad ehituskulud ning võimalikud vead kohapealsest montaažist.

Vaakumpumbad töötavad tavaliselt 2 kuni 3 tundi päevas. Reovee torustikku  kogumisel, hakkab  süsteemi vaakum aeglaselt vähenema -70kPa kuni -50kPa. Vaakumpumbad on dimensioneeritud sellistena, et suudavad taastada esialgse vaakumi maksimaalselt 3 minutiga. Reovee survepumbad on dimensioneeritud tunni maksimaalse vooluhulga järgi. Energiakulu saab arvutada projekteerimise staadiumis.

Vaakummahuti valmistamisel kasutatakse tavaliselt värvitud- või roostevaba terast. Vaakummahuti suurused jäävad vahemikku 2,5 m³ kuni 15 m³. Sissetulevad vaakumtorustiku liinid  ühendatakse  eraldi vaakummahuti külge.

Automaatika võimaldab operaatoril saada vaakumpumplast järgmist informatsiooni:

  • Süsteem registreerib vaakum- ja reoveesurvepumba töötunnid.
  • Süsteem registreerib alarõhu alarmid;
  • Süsteem registreerib vaakummahuti max. nivoo, min. nivoo;
  • Süsteem registreerib võimalikud pumpade avariid;
  • Süsteem väljastab informatsiooni pumpade tootlikkuse kohta;

Pumpla võib projekteerida nii maapealse kui maa-alusena. Tööstuspiirkondades võib pumpla paigutada konteinerisse.